Igår havde godt en snes stykker af foreningens mange aktivitetskoordinatorer og ditto frivillige både tid og valgt at ta' imod invitationen til et par timers NytårsKomSammen sidst på eftermiddagen ...
🎇 🎆 💥


efter fru formand havde budt velkommen, var det tid for deltagerne til en kort præsentationsrunde af, hvilken / hvilke aktiviteter, de hver især er aktive i - det viste sig, der kun manglede repræsentanter for et par af foreningens forskellige aktiviteter
👨🏻 👩🏻 👱🏻‍♀️ 👱🏻 👴🏻 👵🏻


Efter runden bød dette års traktement på et Tapasudvalg med paté, pølser og oste tilsat diverse skåle af tilbehør og hvid- eller rødvin efter samt og behag, for at slutte med kaffe og en småkage
🥓 🥗 🧀 🥖 🍷 🍇 🍐 ☕️ 🍪


Efter et par hyg'lige timer, hvor snakken ved bordene gik særdeles lystigt, lignede lokalet igen sig selv - klart til at være rammen om de mange aktiviteter og arrangementer, de frivillige ugerne igennem får afviklet her i vintersæsonen - inden de udendørs løjer går igang, når solen forhåbentli' står noget højere hen ad foråret
🌞 🌱 🌿 ☘️


Fra bestyrelsen lyder en stor tak for jeres indsats - uden jeres opbakning fandtes ikke de mange fora, hvor folk kommer og hygger sig på tværs af bydelene i Esbjerg
💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐 💐

DSC 4830 cbd

DSC 4831 cbd

DSC 4832 cbd

DSC 4833 cbd

DSC 4834 cbd

DSC 4835 cbd

DSC 4836 cbd

DSC 4838 cbd

DSC 4840 cbd

DSC 4842 cbd

DSC 4843 cbd

Lgt op 20190108 / cbd